Siyasette yüzde 51 için yeni ittifak arayışları

Ağustos başında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı evinde ağırladıktan hemen sonra İyi Partililere “geri dönün” çağrısı yapıp şöyle...

Ağustos başında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı evinde ağırladıktan hemen sonra İyi Partililere “geri dönün” çağrısı yapıp şöyle demişti:

“Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir”

Bu çağrı şu ana kadar elle tutulur bir karşılık görmese de, Bahçeli’nin İyi Parti’yi Cumhur ittifakının bir paydaşı olarak kabul edebileceğine dair verdiği sinyal açısından dikkate değerdi.

Son günlerin dikkat çekici beyanatları ise, İyi Parti’den Millet ittifakındaki ortağı CHP’ye dönük ‘çantada keklik’ değiliz anlamına gelen çıkışlar biçiminde karşılığını buluyor.

Güçlü hitabet yeteneğiyle Meclis’te gösterdiği yüksek performans sonrası Parti Sözcülüğü’ne getirilen Yavuz Ağıralioğlu, birkaç gün önce CHP ile ittifakın geleceğini sorgulayan sözler sarf etti.

“CHP’nin her yaptığına ‘evet’ diyerek savunmuyoruz” dedi,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yabancı öğrenciler Türkiye’ye neden bu kadar çok ilgi gösteriyor? 16 Temmuz 2022 | 223 Okunma 1071, 1453, 1915, 15 Temmuz 2016 15 Temmuz 2022 | 110 Okunma Aşkınan tatil yapan yorulmaz 13 Temmuz 2022 | 304 Okunma Nebevi liderlik ve Hz. Muhammed (s.a.v.) 09 Temmuz 2022 | 76 Okunma ​Madencilikte daha büyük hedeflere doğru 02 Temmuz 2022 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar