​Sınır hattından harekât izlenimleri ​

Güneş hususen bizim için nöbet tutmaya gelmiş sanki, cılız bulutlara öne geçme şansı vermeden tepemizde öylece duruyor.Murat Yılmaz Hoca’yla yayın aralarında sığındığımız...

Güneş hususen bizim için nöbet tutmaya gelmiş sanki, cılız bulutlara öne geçme şansı vermeden tepemizde öylece duruyor.

Murat Yılmaz Hoca’yla yayın aralarında sığındığımız küçük gölgeliklerde ‘geyik yaparken’, ‘şom ağzımı’ açtım, “Hocam, iki saat oldu geleli, daha ne bir mermi sesi duyduk, ne bir top sesi” deyiverdim.

Murat Hoca “Dur şimdi öyle dersin patlar bir tane” dedikten sonra birkaç dakika geçti-geçmedi yakınımızdaki obüs bataryalarının olduğu bölgeden “Bumm” diye bir top sesi geldi.

Sonra aynı top mermileri akşama kadar bazen az, bazen çok gürültülü sesler çıkararak patlamaya devam etti.

İki katlı bir binanın terasından bakınca, o atışların kuş uçuşu 15 kilometre kadar uzaktaki PKK/YPG mevzilerine düştüğünü çıplak gözle görebildik.

Akçakale’de, Tel Abyad’ın hemen karşısında, Barış Pınarı Harekâtı’nın yürütüldüğü sınır hattındayız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden dönemi ve Türk/Amerikan ilişkilerinin geleceğine dair senaryolar 05 Aralık 2020 | 1.213 Okunma CHP’nin hayalinde nasıl bir TSK var? 02 Aralık 2020 | 652 Okunma Satılmış ordu değil, satılmış kafalar 30 Kasım 2020 | 545 Okunma Çocuklar için dikkat! Kovid’le ortaya çıkan esrarengiz hastalık 28 Kasım 2020 | 1.252 Okunma Avrupa ve ABD ile ilişkiler yeniden düzelebilecek mi? 25 Kasım 2020 | 591 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar