Milli Savunma Bakanı Akar: TSK, kişi veya kişilerin hırs, ihtiras ve şahsi emellerine araç yapılamaz

Pazar sabahı yayınlanan Milli Savunma Bakanlığı açıklaması için bütün gece mesai yapılmış

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar anlatıyor:

“Bir gün haydin dağ başına gidelim” dedik. Gerçekten de adı ‘Dağbaşı’ olan bir karakolumuz var. Evden hazırlattığımız pastaları götürdük.

Çay taşıyan binbaşı aksıyor. Ne oldu diye sorduk. Bir hafta önce ameliyat olmuş.”

Sonra o binbaşıya başka bir görev teklif edilince, ağlamaya başlıyor. Ben burada iyiyim diyor.

Bakan Akar, karşılaştığı manzara üzerinde derin izler bırakmış olmalı ki, gördüklerini bize ‘taaccüp’ ifadeleriyle naklediyor:

“Her türlü hukuki hakları var, tıbbi hakları var ama ağlıyor, gitmek istemiyor” diyor.

Bu anekdotu dinleyince “Acaba” diye geçirdim içimden.

Acaba, Dağbaşı Karakolu’ndaki o binbaşı, (şu an nerede ve hangi rütbede olduğunu bilmiyorum) şu malum emekli amiraller bildirisinden haberdar olduğunda içinden neler geçirmiştir?

Hani, Milli Savunma Bakanlığı adına yapılan açıklamada, “Böyle bir bildiri yayınlamanın demokrasimize zarar vermekten, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin moral ve....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Akar: TSK, kişi veya kişilerin hırs, ihtiras ve şahsi emellerine araç yapılamaz 07 Nisan 2021 | 123 Okunma Muhtıracı amirallerin derdi ne? 05 Nisan 2021 | 547 Okunma Demirtaş’ın son açıklamaları İyi Parti’de nasıl karşılandı? 03 Nisan 2021 | 523 Okunma Türk-Amerikan ilişkilerine dair son durum raporu 31 Mart 2021 | 195 Okunma AB ile ilişkilerde ‘yeni normale’ dönüş 29 Mart 2021 | 160 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar