Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu’nun adaylığına İYİ Parti nasıl bakıyor?

Seçimlerin normal vaktine hâlâ iki yıla yakın bir süre olmasına rağmen, muhalefetin cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu bir türlü gündemden düşmüyor.Bunun en temel sebebi, adayın kim...

Seçimlerin normal vaktine hâlâ iki yıla yakın bir süre olmasına rağmen, muhalefetin cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu bir türlü gündemden düşmüyor.

Bunun en temel sebebi, adayın kim olacağının karar verici pozisyonda olanlar dâhil kimse tarafından hâlâ bilinmiyor olması.

Bu bilinmezlik hâli merak duygusunu kışkırtıyor.

Gazeteciler, sürekli olarak bu sorunun altını dolduracak cevaplar peşinde koştuğu için de mesele gündemde kalmaya devam ediyor.

Ben kendim, ‘çok aktörlü/çok faktörlü’ bir süreç diyorum buna.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ İSMİNE İYİ PARTİ YÖNETİMİ DE OLUMSUZ BAKIYOR. GEREKÇE...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “Biz eğitimde iyi değiliz” algısı var. Hayır iyiyiz 19 Ekim 2021 | 249 Okunma İklim değişikliği, küresel ısınma Türkiye’yi nasıl tehdit ediyor? Nasıl bir yol haritası izlenecek? 16 Ekim 2021 | 64 Okunma Avrupa’da doğalgaz, elektrik fiyatları uçtu gitti. Peki bizde durum nasıl? 14 Ekim 2021 | 2.117 Okunma Erdoğan neden ‘operasyon’ sinyali verdi? 13 Ekim 2021 | 2.527 Okunma Fransa ile Yunanistan arasında yapılan savunma anlaşması: Ankara bu konuda ne düşünüyor? 09 Ekim 2021 | 345 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar