Macron hep ezildiği Erdoğan’a laf sokmaya kalkınca…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’la yaptığı görüşmelerin hemen hepsi olay olmuştur.Bu görüşmelerin doğasını şöyle bir cümle tarif edebilir:

Erdoğan’ın sözünü budaktan esirgemeden konuşması, Macron’un genellikle ezilerek savunma hamlelerine yönelmesi.

Haziran sonunda yapılan görüşmelerden birinde iki lider arasındaki diyalog, Erdoğan’ın “Sizin milli takımı burada yendik, orada da yeneceğiz” sözleriyle tamamlanmıştı.

Milli Takım, Paris’teki rövanş maçında Fransız rakibini yenememişti ama sahadan çıkan beraberlik, Macron’a da işin tadını çıkarma şansı vermemişti.

Erdoğan ve Macron arasındaki ‘temas anlarının’ zaman zaman futbol müsabakalarının bile konu edildiği böyle bir havası var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Yunanistan kalpten gidecek” 08 Aralık 2021 | 30 Okunma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 227 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 588 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar