Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel Fuat Oktay’a neden saldırdı?

İnsanların şeref ve onuru, kişilik hakları anayasa ile güvence altındadır. Kimse kimseye rastgele hakaret edemez, tehdit edemez, kişilik haklarını asfalt çiğner gibi çiğneyemez. Ne yazık ki, siyaset yapan bazı isimler, bu anayasal hakları...

İnsanların şeref ve onuru, kişilik hakları anayasa ile güvence altındadır.

Kimse kimseye rastgele hakaret edemez, tehdit edemez, kişilik haklarını asfalt çiğner gibi çiğneyemez.

Ne yazık ki, siyaset yapan bazı isimler, bu anayasal hakları hiçe sayma anlamında kendilerine istisna tanınmış gibi hareket ediyorlar.

Doğal muhalefet hakkı olan eleştiri ve suçlama sınırlarının ötesine geçerek hakaret etmekten, tehdit etmekten geri durmuyorlar.

Örneğin, CHP’yi Meclis’te Grup Başkanvekili sıfatıyla temsil eden Özgür Özel bunlardan biri.

Ağzına geleni söyleme konusunda kendisini bütünüyle ‘özgür’ hisseden, kişilik haklarını, insanların onurunu hiçe saymayı muhalefet zanneden bu şahsın hedefindeki son isim Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusların saldırısı İdlib ateşkesini bitirdi mi? 28 Ekim 2020 | 384 Okunma Korona salgını hayatımızdan ne zaman çıkıp gidecek? 26 Ekim 2020 | 165 Okunma Sıcak gündem konuları ve perde arkası bilgiler 23 Ekim 2020 | 489 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’deki casusluk oyunları 21 Ekim 2020 | 431 Okunma HDP içinden gelen sorgulamalar ne anlama geliyor? 19 Ekim 2020 | 229 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar