Kılıçdaroğlu ‘sarı bürokratlar’ derken bir yerlere şifreli mesaj mı gönderdi?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet'in bugünkü (26.05.2022)'' Kılıçdaroğlu ‘sarı bürokratlar’ derken bir yerlere şifreli mesaj mı gönderdi?'' başlıklı yazısı.

Öncekilerin de iler tutar bir tarafı yoktu ama bu sonuncusu hepsinden çok daha tuhaf duruyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun saat 22.00’ye ayarlı sosyal medya paylaşımından söz ediyorum.

Sanki bu defa bir şeylerin telâşıyla, kamuoyundan ziyade, özel olarak seçilmiş bir yerlere mesaj vermek için hazırlanmış bir kayıt intibaı veriyor.

Gerçek sebep ne acaba?

Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliğinin CHP’nin Maltepe mitingi için, önceden ‘Gitmeyin’ mesajı yayınlaması mıdır?

Siyaset kökenli yeni ABD Büyükelçisinin son bir iki gün içinde, diğer muhalefet liderlerini turlamasına rağmen CHP’nin kapısını çalmaması mıdır, bunun sebebi?

Emin değilim.

Ama Kılıçdaroğlu’nu yerinden hoplatan, bir yerlere bir takım mesajlar verme telâşıyla harekete geçmeye iten bir şeyler olmuş, bu belli.

“DELİ SAÇMASI, ERGEN ÇOCUK TAVIRLARI”

Dün sabah Anadolu Yayıncılar Derneği’nde Sinan Burhan’ın davetlisi olarak katıldığımız kahvaltıda, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine, “Deli saçması bir şey. Söylediklerinde içerik anlamında hiçbir şey yok. Önceden saat verip ben bunu yapacağım gibi böyle korkutan bir bildiri okuyan ergen bir çocuk tavrında” şeklinde ifadelerle tepki gösterdi.

Türgev ve Ensar Vakfının ABD’deki öğrenci yurdu vs. faaliyetlerde kullanılmak üzere bu ülkeye yaptığı havaleleri ‘kaçış planı’ olarak sunmak, böyle bir suçlamanın arkasında bir mantık aramak gerçekten de abesle iştigal anlamına geliyor.

Gerçekten de ‘ergen çocuk tavrı’ yahut ‘deli saçması’ deyip geçeceğiniz türden suçlamalar bunlar.

Böyle bir kurguyu Kılıçdaroğlu gibi bir isim dillendirmiş olsa bile, “İnsan kendini bu kadar ayağa düşürür mü” diye sormanız icap eder.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yabancı öğrenciler Türkiye’ye neden bu kadar çok ilgi gösteriyor? 16 Temmuz 2022 | 223 Okunma 1071, 1453, 1915, 15 Temmuz 2016 15 Temmuz 2022 | 110 Okunma Aşkınan tatil yapan yorulmaz 13 Temmuz 2022 | 304 Okunma Nebevi liderlik ve Hz. Muhammed (s.a.v.) 09 Temmuz 2022 | 76 Okunma ​Madencilikte daha büyük hedeflere doğru 02 Temmuz 2022 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar