Kılıçdaroğlu-İmamoğlu gerilimi, aralarındaki tam kapanmayan o hesabı hatırlattı

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet'in bugünkü (12.05.2022)''Kılıçdaroğlu-İmamoğlu gerilimi, aralarındaki tam kapanmayan o hesabı hatırlattı'' başlıklı yazısı.

Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve sağ kolu olan basın müşaviri Murat Ongun arasında kasım ayından kalan tam kapanmamış bir ‘hesap’ var.

Neydi o?

Anlatayım.

6 ay kadar önce, Millet İttifakı’nın iki lokomotif partisi CHP ve İYİ Parti’nin genel başkanları, yani Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, İstanbul’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun organize ettiği bir açılış törenine katıldılar.

Açılış programı bittikten sonra enteresan bir şey oldu.

İmamoğlu, CHP’nin belediye başkanı olmasına rağmen Kılıçdaroğlu programla ilgili herhangi bir paylaşımda bulunmadı.

Üstüne CHP’nin kurumsal hesapları da ‘ölü taklidi’ yaparak töreni geçiştirdi.

Buna karşın İYİ Parti lideri Meral Akşener, Kılıçdaroğlu ile birlikte katıldığı İmamoğlu’nun programıyla ilgili net bir teşekkür mesajı yayınladı.

Akşener, “hizmeti geçenlere” ifadesiyle, İmamoğlu’nu onore etti.

Normal olan Akşener’in tutumuydu.

Misafir olarak katıldığı program nedeniyle ev sahibine teşekkür edilir.

Anormal olansa Kılıçdaroğlu’nun, sırf konunun öznesinde İmamoğlu olduğu için sanki hiçbir şey olmamış, birlikte açılış yapmamışlar, o gün orada bir araya gelmemişler gibi davranmasıydı.

KRİZİN AYAK SESLERİ…

İmamoğlu haliyle bu durumu hazmedemedi.

Sağ kolu Murat Ongun’u devreye soktu.

Ya da Ongun, İmamoğlu’nun onayını alıp kendisi devreye girdi.

Etkili bir basın müşaviri olduğu için öyle de olmuş olabilir.

Ongun, Akşener paylaşım yaparken Kılıçdaroğlu’nun sessiz kalmasına karşılık manidar bir açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu’na göndermede bulunup, Akşener’e teşekkür ederek, “Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ilk katı atık yakma tesisinin açılışını paylaşma nezaketi gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e teşekkür ederiz” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu ve Akşener 6’lı masayı devirme hazırlığı mı yapıyor? 14 Mayıs 2022 | 710 Okunma Kılıçdaroğlu-İmamoğlu gerilimi, aralarındaki tam kapanmayan o hesabı hatırlattı 12 Mayıs 2022 | 635 Okunma Erdoğan ve Bahçeli’nin duruşu provokasyonun hızını kesti 11 Mayıs 2022 | 697 Okunma Havada büyük tuzak kokusu var 07 Mayıs 2022 | 570 Okunma Çavuşoğlu, Gezi ve Kavala tartışmalarına kitabın ortasından bir soruyla katıldı 03 Mayıs 2022 | 514 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar