Katar nefreti/Esed aşkı

Katar üzerinden Arap düşmanlığı yapıyorlar

Televizyon haberi sunuyor olsaydık, “Yine yalanlarla dolu bir haftayı daha geride bıraktık sayın seyirciler” diyecektik.

En ‘baba’ yalan da Katar’la ilgili olanıydı.

Türkiye ile Katar arasında Mart ayında imzalanan, 25 Haziran’da Resmi Gazete’de yayınlanan bir protokol, T24 isimli haber sitesi tarafından, “Katarlı gençlere Türkiye’de sınavsız tıp eğitimi verildi” şeklinde, sonradan yalan olduğu ortaya çıkan bir başlıkla verildi.

Protokol, askeri tıp alanındaki tecrübelerden yararlanma amacıyla imzalanmış olmasına rağmen, Türkiye’de sınavla üniversiteye girecek öğrenciler aleyhine herhangi bir hüküm içermemesine rağmen, öyleymiş gibi sunuldu.

Hem de, üniversite sınavına saatler kala, bu sınavda ter dökecek öğrenciler ve ailelerinin kafasını karıştırma amacıyla yapıldığı besbelli olacak şekilde.

Haber, ilk saatlerde yalanlanmasına rağmen, sitede uzun süre kaldı.

Bu arada muhalefet, en başta da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya üzerinden.......

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan neden “Gidiş hayra alamet değil” dedi… 25 Eylül 2021 | 1.128 Okunma Boris Johnson’ın Erdoğan’la görüşmesinde gündeme gelen 107 yıllık bir utanç hikayesi 23 Eylül 2021 | 1.251 Okunma New York’tan bildiriyorum 22 Eylül 2021 | 1.598 Okunma 2023’te iktidar değişikliği olursa dev projelerin akıbeti ne olacak? 18 Eylül 2021 | 521 Okunma Ruslar, İdlib’de ateşkesi yeniden bozma hazırlığı mı yapıyor? 16 Eylül 2021 | 563 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar