İstanbul ve ankara için ince hesaplar

31 Mart akşamı, seçimlerin hangi partiler için zafer, hangileri için yenilgi olacağına dair yorumlar, ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara sonuçları üzerinden yapılacak.Doğru mu, yanlış mı...

31 Mart akşamı, seçimlerin hangi partiler için zafer, hangileri için yenilgi olacağına dair yorumlar, ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara sonuçları üzerinden yapılacak.

Doğru mu, yanlış mı, ayrıca tartışılır ama böyle bir psikolojik iklim oluşmuş durumda.

Haliyle, bu iki mega kent ile ilgili gelişmeler, aday profilleri, seçmen davranışları, gibi konular herkesin ilgili alanına giriyor.

Anket firmalarının saha çalışmalarının satır araları, akıllardaki bir takım sorularla ilgili önemli ipuçları veriyor.

Konsensüs araştırma şirketinin yaptığı ankette seçmene sorulan bir soru ve bu soruya verilen yanıtları bu bağlamda değerli buluyorum.

İstanbul için yapılan çalışmada sorulan sorulardan bir tanesi şu:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meslek okulları eski cazibesine kavuşuyor mu? Milli Eğitim Bakanı ile konuştuk 09 Aralık 2021 | 108 Okunma “Yunanistan kalpten gidecek” 08 Aralık 2021 | 712 Okunma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 228 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 589 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar