İstanbul ve ankara için ince hesaplar

31 Mart akşamı, seçimlerin hangi partiler için zafer, hangileri için yenilgi olacağına dair yorumlar, ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara sonuçları üzerinden yapılacak.Doğru mu, yanlış mı...

31 Mart akşamı, seçimlerin hangi partiler için zafer, hangileri için yenilgi olacağına dair yorumlar, ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara sonuçları üzerinden yapılacak.

Doğru mu, yanlış mı, ayrıca tartışılır ama böyle bir psikolojik iklim oluşmuş durumda.

Haliyle, bu iki mega kent ile ilgili gelişmeler, aday profilleri, seçmen davranışları, gibi konular herkesin ilgili alanına giriyor.

Anket firmalarının saha çalışmalarının satır araları, akıllardaki bir takım sorularla ilgili önemli ipuçları veriyor.

Konsensüs araştırma şirketinin yaptığı ankette seçmene sorulan bir soru ve bu soruya verilen yanıtları bu bağlamda değerli buluyorum.

İstanbul için yapılan çalışmada sorulan sorulardan bir tanesi şu:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekonomide zor dönem geride mi kalıyor? 22 Ocak 2020 | 3.184 Okunma Kanal İstanbul için asıl sorulması gereken soru: Harcanacak paraya değecek mi? 20 Ocak 2020 | 3.952 Okunma En iyisi Bahçeli’nin Kılıçdaroğlu’na sorduğu soruya ben cevap vereyim 18 Ocak 2020 | 3.488 Okunma Libya anlaşmasına kim çomak soktu? 16 Ocak 2020 | 3.943 Okunma Ankara’nın ‘iletişim stratejisinin’ kodları 13 Ocak 2020 | 2.820 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar