İstanbul ve ankara için ince hesaplar

31 Mart akşamı, seçimlerin hangi partiler için zafer, hangileri için yenilgi olacağına dair yorumlar, ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara sonuçları üzerinden yapılacak.Doğru mu, yanlış mı...

31 Mart akşamı, seçimlerin hangi partiler için zafer, hangileri için yenilgi olacağına dair yorumlar, ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara sonuçları üzerinden yapılacak.

Doğru mu, yanlış mı, ayrıca tartışılır ama böyle bir psikolojik iklim oluşmuş durumda.

Haliyle, bu iki mega kent ile ilgili gelişmeler, aday profilleri, seçmen davranışları, gibi konular herkesin ilgili alanına giriyor.

Anket firmalarının saha çalışmalarının satır araları, akıllardaki bir takım sorularla ilgili önemli ipuçları veriyor.

Konsensüs araştırma şirketinin yaptığı ankette seçmene sorulan bir soru ve bu soruya verilen yanıtları bu bağlamda değerli buluyorum.

İstanbul için yapılan çalışmada sorulan sorulardan bir tanesi şu:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırat’ın doğusu ‘Gordion Düğümüne’ döndü 21 Şubat 2019 | 2.854 Okunma Ankara yarışı ne durumda? Mehmet Özhaseki Başkent’e ne vadediyor? 20 Şubat 2019 | 8.649 Okunma AK Parti ve MHP ittifak çatısına hangi illeri ekledi? 18 Şubat 2019 | 9.862 Okunma İşini gönülden yaparsan gönüller kazanırsın 14 Şubat 2019 | 5.702 Okunma 31 Mart akşamı iki kere iki kaç edecek? 13 Şubat 2019 | 6.235 Okunma
TÜM YAZILARI