İkinci perde nasıl açılacak?

Cumartesi akşamı Paris’te aynı yemek masasında yan yana oturan ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan acaba neler konuştular?İki ülke ilişkilerinde bu tür buluşmalarda konuşmayı zorunlu kılan...

Cumartesi akşamı Paris’te aynı yemek masasında yan yana oturan ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan acaba neler konuştular?

İki ülke ilişkilerinde bu tür buluşmalarda konuşmayı zorunlu kılan birçok konu başlığı bulunduğuna göre bu mevzulardan en az birden fazlasını muhakkak aralarında değerlendirmişlerdir.

Mantık böyle düşünmemizi gerektiriyor.

Mesela, Kuzey Suriye, PKK lider kadrosundan üç ismin başına para ödülü konması, Münbiç gibi başlıklar hiç gündeme gelmemiş olabilir mi?

Sanıyorum gelmiştir.

Ama görüşmenin içeriğine dair Beyaz Saray adına Reuters’a bilgi veren bir yetkilinin sözlerinden, iki liderin sadece Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Cemal Kaşıkçı konusunu ele aldıkları, bu duruma nasıl yanıt verileceğini görüştükleri sonucunu çıkarabiliyorsunuz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Yunanistan kalpten gidecek” 08 Aralık 2021 | 707 Okunma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 228 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 589 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar