Erdoğan’ın açıklamaları ve ‘Tur’ uçağından izlenimler

Bir hafta arayla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iki yurtdışı gezisine katıldım. Haziran sonunda 5 gecesi Japonya’da, yarım günü de Çin’de geçen ziyaretten bir hafta sonra Bosna Hersek seyahatine eşlik ettik...

Değer mi tam emin değilim ama öncelikle “Devlet imkanlarıyla gezip tozun bakalım” diye sosyal medyadan laf sokuşturanlar için birkaç kelam edelim.

Bu gezilerde uçak yolculuğu hariç, masrafları katılımcı gazeteciler adına çalıştıkları kurumlar karşılıyor.

Otel, yemek harcamaları bunlara dahil.

Dolayısıyla mesele, Cumhurbaşkanı ve heyetini taşıyan uçağa gazetecilerin eklenmesinden ibaret.

Bu kadarını da çok görenler, sanıyorum Cumhurbaşkanı’nın da bu seyahatlere turistik amaçla gittiğini düşünüyorlar.

Böyle bir durumda, onlar için ikna edici sözler kullanmak insana cahile laf anlatmaktan daha zor gelir.

En iyisi işimize bakalım…

Salı sabahı, Saraybosna’da yapılan Güney Avrupa İşbirliği Zirvesi’ne katıldıktan sonra, Erdoğan’ın Türkiye’ye daha erken dönmek istediğini öğrenince, belirlenen programdan iki saat evvel havaalanının yolunu tuttuk.

İstikameti Ankara olan Tur uçağı, Türkiye hava sahasına girip, İstanbul üzerinden ilerlerken, Cumhurbaşkanı’na sorularımızı yöneltmek üzere, uçağın ön tarafına davet edildik.

Erdoğan, Bosna gezisine dair kendi açıklamalarını yaptıktan sonra “Ben şimdi sözü, sorularınız için size bırakıyorum” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD heyetinin zorlu Ankara sınavı 17 Ekim 2019 | 5.931 Okunma Harekat bölgesinde enteresan gelişmeler yaşanıyor 16 Ekim 2019 | 5.342 Okunma ​Sınır hattından harekât izlenimleri ​ 14 Ekim 2019 | 2.844 Okunma 9 Ekim 2019 Saat: 16.00 10 Ekim 2019 | 2.409 Okunma Ordu sefer emrinde bunlar bando derdinde: Hulusi Akar neden hedefte? 09 Ekim 2019 | 4.273 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar