Erdoğan neden “Gidiş hayra alamet değil” dedi…

Hiç kuşkusuz ABD’ye yönelik ‘eleştirel’ dil daha ilk soruya verilen cevapla kendisini belli etti

Çarşamba günü New York Manhattan’da birkaç meslektaşla birlikte gökdelenlerin arasında yürürken, Rockefeller Center’ın önünden geçtikten hemen sonra, seyyar bir taşıtın üstündeki led ekran ve üzerindeki yazı dikkatimizi çekti.

Bir reklam panosuydu bu ve üzerinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeni çıkan “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” isimli kitabının İngilizcesinin tanıtımı vardı.

O araç oraya özel olarak mı getirilip konulmuştu bilmiyorum ama öyle değil idiyse bile enteresan bir ‘karşılaşmaya’ şahitlik ettiğimiz kesindi.

Uluslararası kurulu düzenin (özellikle finans ayağında) ‘kodamanları’ arasında yer alan, Manhattan’ın yarısına sahip olduğu söylenen (biraz da abartılı olarak tabii), kişilere değil ülkelere borç veren Rockefeller ailesine ait bir gökdelenin hemen dibinde ‘Daha adil bir dünya mümkün’...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İklim değişikliği, küresel ısınma Türkiye’yi nasıl tehdit ediyor? Nasıl bir yol haritası izlenecek? 16 Ekim 2021 | 56 Okunma Avrupa’da doğalgaz, elektrik fiyatları uçtu gitti. Peki bizde durum nasıl? 14 Ekim 2021 | 2.117 Okunma Erdoğan neden ‘operasyon’ sinyali verdi? 13 Ekim 2021 | 2.524 Okunma Fransa ile Yunanistan arasında yapılan savunma anlaşması: Ankara bu konuda ne düşünüyor? 09 Ekim 2021 | 345 Okunma “Meral Akşener’i HDP veto etti” 07 Ekim 2021 | 1.654 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar