En kötü senaryoya göre hazırlık

Geçen haftadan haberlerle Türkiye’nin güvenliğini birinci derecede ilgilendiren bazı gelişmeleri aktararak başlayalım:-Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Rum Yönetimi, hidrokarbon aramaları için bölgeye gönderilen...

Geçen haftadan haberlerle Türkiye’nin güvenliğini birinci derecede ilgilendiren bazı gelişmeleri aktararak başlayalım:

-Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Rum Yönetimi, hidrokarbon aramaları için bölgeye gönderilen Türkiye’ye ait Fatih Sondaj Gemisi’nin mürettebatı hakkında tutuklama kararı çıkardı.

Ankara, “Gerekli cevap verilir” açıklaması yaptı.

-Suriye’nin İdlib kentinde TSK’ya ait gözlem noktalarından birine Şam rejimine ait olduğu düşünülen güçler tarafından havanlı saldırı düzenlendi.

Ankara bu gelişmeye karşılık olarak da “Tekrarlanırsa cevap verilecek” açıklaması yaptı.

-Perşembe günü yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 7 yıldır Türkiye için temel beka konularından birini teşkil eden Kuzey Suriye’deki tehditten bahisle müjdeli bir haber verdi, “Kurulmak istenen PKK devleti artık ihtimal dışı” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugünlere nasıl geldik? 22 Temmuz 2019 | 2.581 Okunma Toplum S-400’ler konusunda ne düşünüyor? 18 Temmuz 2019 | 2.879 Okunma CHP ve FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları 17 Temmuz 2019 | 2.980 Okunma Üçüncü yıldönümünde 15 Temmuz 15 Temmuz 2019 | 2.438 Okunma Erdoğan’ın açıklamaları ve ‘Tur’ uçağından izlenimler 11 Temmuz 2019 | 2.629 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar