Ekrem İmamoğlu neden fren yaptı? Bunun sebebi Kılıçdaroğlu-Akşener rekabeti mi?

Bütün bunların dışında asıl gerilim alanı ise, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda yaşanan görüş farklılıkları nedeniyle ortaya çıkmış durumda

Geçen hafta İYİ Parti’de Meral Akşener’in yakın kurmayları arasında yer alan Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı’nın gazeteci Muharrem Sarıkaya’ya söyledikleri, muhalefetin iki lokomotif partisi arasındaki ‘didişme halini’ gün yüzüne çıkarmıştı.

Bu iki partiye destek veren çevreler, Cumhur İttifakı’nın muhalefeti bölmek, aralarına nifak sokmak için özel bir gündemle hareket ettiği tezinden yola çıkarak bu tartışmaların ‘suni gündem’ olduğunu savunuyorlar ama işin gerçeği öyle değil.

Reel bir kavga, kavga değilse bile görüş ayrılıklarının ürettiği didişme hali var orada ve bu durum, dikkat çekici olduğu için haliyle gündem olmaya da devam ediyor.

Hatırlayalım, Paçacı, “Kemal Bey (Kılıçdaroğlu) son dönem sürekli tekil konuşuyor” dedikten sonra şu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2023’te iktidar değişikliği olursa dev projelerin akıbeti ne olacak? 18 Eylül 2021 | 514 Okunma Ruslar, İdlib’de ateşkesi yeniden bozma hazırlığı mı yapıyor? 16 Eylül 2021 | 559 Okunma Ekrem İmamoğlu neden fren yaptı? Bunun sebebi Kılıçdaroğlu-Akşener rekabeti mi? 15 Eylül 2021 | 534 Okunma Laiklik tartışmalarına neden döndük? 11 Eylül 2021 | 136 Okunma Aşılarla ilgili çok sorulan soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordum 09 Eylül 2021 | 1.623 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar