Eğitimde ezber bozma zamanı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Fizik dersinden ‘çaktığı’ için liseyi 3 değil, 4 senede bitirebilmiş.“Parlak bir öğrenciliğim olmadı. Okulla aram çok iyi değildi” diyor.Ezberler...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Fizik dersinden ‘çaktığı’ için liseyi 3 değil, 4 senede bitirebilmiş.

“Parlak bir öğrenciliğim olmadı. Okulla aram çok iyi değildi” diyor.

Ezberler üzerinden gittiğiniz takdirde, “Zamanında veremediği ders nedeniyle okulunu uzatmış birisi nasıl Milli Eğitim Bakanı olabilir” diye düşünürsünüz.

Ama tersinden baktığınızda da, okul karnesi zayıf gelen bir öğrencinin, hayatının ilerleyen bölümlerinde eğitim alanında uzmanlaşıp, aynı alanda yüksek kademelerde görev alıp, eğitim bakanı bile olabileceğinin bir örneği karşımıza çıkıyor.

Dün sabah Kanal 7’de yaptığımız Başkent Kulisi programında Bakan Selçuk’a espriyle karışık, “Bunu açık yüreklilikle söylüyorsunuz ama insanlar ‘Eğitim Bakanı çocuklara kötü örnek oluyor’ diye düşünmezler mi” diye sordum.

Selçuk, biraz kendi hikayesini de işin içine katarak şöyle bir yanıt verdi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırat’ın doğusu ‘Gordion Düğümüne’ döndü 21 Şubat 2019 | 2.860 Okunma Ankara yarışı ne durumda? Mehmet Özhaseki Başkent’e ne vadediyor? 20 Şubat 2019 | 8.649 Okunma AK Parti ve MHP ittifak çatısına hangi illeri ekledi? 18 Şubat 2019 | 9.862 Okunma İşini gönülden yaparsan gönüller kazanırsın 14 Şubat 2019 | 5.702 Okunma 31 Mart akşamı iki kere iki kaç edecek? 13 Şubat 2019 | 6.235 Okunma
TÜM YAZILARI