“Demek ki bu gece rahat bir uyku çekebileceğiz”

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani’nin son sözleri dikkatinizi çekti mi bilmiyorum. Türkiye’nin Suriye Kürtleri ile herhangi bir sorunu olmadığını söyledi, “Türkiye’nin...

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani’nin son sözleri dikkatinizi çekti mi bilmiyorum.

Türkiye’nin Suriye Kürtleri ile herhangi bir sorunu olmadığını söyledi, “Türkiye’nin, başından beri Suriye’deki Kürtlerle bir sorunu yok ancak PKK ile var” dedi.

Bu yaklaşımın, Kuzey Irak’taki bağımsızlık referandumu ile Ankara-Erbil arasında tırmanan gerilimi yumuşatma, ilişkileri normalleştirme anlamında bir katkısı olacaktır mutlaka.

Açıklamalarının devamından, Neçirvan Barzani’nin Suriye Kürtleri ve YPG konusunda Türkiye’ye müzahir bir noktada durduğu anlaşılıyor.

Ama bu durumu salt, Ankara ile ilişkileri düzeltme çabası ile açıklamak yetersiz kalabilir.

2012 başlarına gidelim…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusların saldırısı İdlib ateşkesini bitirdi mi? 28 Ekim 2020 | 322 Okunma Korona salgını hayatımızdan ne zaman çıkıp gidecek? 26 Ekim 2020 | 165 Okunma Sıcak gündem konuları ve perde arkası bilgiler 23 Ekim 2020 | 489 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’deki casusluk oyunları 21 Ekim 2020 | 431 Okunma HDP içinden gelen sorgulamalar ne anlama geliyor? 19 Ekim 2020 | 229 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar