CHP’nin köprüyü geçme stratejisi: Radikal Sevgi-2

CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhuriyet gazetesine verdiği mülakatta, “Kemal Kılıçdaroğlu ve sizin ön plana çıkmamanız özel bir tercih miydi?” sorusuna şöyle cevap veriyor:...

Özel bir tercih olmasından ziyade bu kampanyanın başarıya ulaşması için bir stratejiydi.

Bu sözler, ‘Alnında CHP’li yazan’ partililerin kampanya döneminde bilinçli bir şekilde geri planda tutulduğu tezini güçlendiriyor.

Kaftancıoğlu, seçimlerden sonra verdiği bir başka röportajda ise, kendisine eski twitleri hatırlatıldığında aynı noktada olduğunu teyit ediyor, daha önemlisi bunların ‘parti görüşü’ olduğunu söylüyordu.

Bu ifadeler, dünden beri üzerinde durduğumuz konuyla ilgili bir referans olabilir.

CHP, ‘Radikal Sevgi’ kitabının sunduğu tavsiyeler üzerinden kendisine yeni bir strateji/taktik belirlemiş durumda ve bu yeni yönelim bundan sonra da devam edecek gibi görünüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En kritik eşiğe yaklaşırken 26 Şubat 2020 | 2.591 Okunma İdlib için yeni milat 5 Mart mı? 24 Şubat 2020 | 2.658 Okunma İkinci raporda ne yazıyor? Milli Savunma Üniversitesi’ne neden bu kadar önem veriyorlar? 22 Şubat 2020 | 479 Okunma Darbe söylentilerine nasıl yaklaşmalı? 19 Şubat 2020 | 2.107 Okunma 22 yıl sonra ‘kuvvet politikasına’ dönüş 17 Şubat 2020 | 2.032 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar