CHP’nin köprüyü geçme stratejisi: Radikal Sevgi-2

CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhuriyet gazetesine verdiği mülakatta, “Kemal Kılıçdaroğlu ve sizin ön plana çıkmamanız özel bir tercih miydi?” sorusuna şöyle cevap veriyor:...

Özel bir tercih olmasından ziyade bu kampanyanın başarıya ulaşması için bir stratejiydi.

Bu sözler, ‘Alnında CHP’li yazan’ partililerin kampanya döneminde bilinçli bir şekilde geri planda tutulduğu tezini güçlendiriyor.

Kaftancıoğlu, seçimlerden sonra verdiği bir başka röportajda ise, kendisine eski twitleri hatırlatıldığında aynı noktada olduğunu teyit ediyor, daha önemlisi bunların ‘parti görüşü’ olduğunu söylüyordu.

Bu ifadeler, dünden beri üzerinde durduğumuz konuyla ilgili bir referans olabilir.

CHP, ‘Radikal Sevgi’ kitabının sunduğu tavsiyeler üzerinden kendisine yeni bir strateji/taktik belirlemiş durumda ve bu yeni yönelim bundan sonra da devam edecek gibi görünüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusların saldırısı İdlib ateşkesini bitirdi mi? 28 Ekim 2020 | 421 Okunma Korona salgını hayatımızdan ne zaman çıkıp gidecek? 26 Ekim 2020 | 165 Okunma Sıcak gündem konuları ve perde arkası bilgiler 23 Ekim 2020 | 489 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’deki casusluk oyunları 21 Ekim 2020 | 431 Okunma HDP içinden gelen sorgulamalar ne anlama geliyor? 19 Ekim 2020 | 229 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar