Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Yıkılan ve hasarlı binaların çoğu eski yapılar

Dün öğle saatlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la İzmir depremini konuştuk. Kendisine, deprem sonrası yürütülmekte olan çalışmalar, hasar tespit çalışmaları, yıkılan ve hasar gören binaların durumlarıyla...

Dün öğle saatlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la İzmir depremini konuştuk.

Kendisine, deprem sonrası yürütülmekte olan çalışmalar, hasar tespit çalışmaları, yıkılan ve hasar gören binaların durumlarıyla ilgili sorular yönelttim.

Hatırlayalım, Bakan Kurum Ocak ayındaki Elazığ depreminden sonra haftalarca deprem bölgesinden ayrılmamış, depremin yol açtığı yaraların sarılması için ciddi emekler harcamıştı.

O depremde yıkılan, hasar gören binaların yerine hızlı bir şekilde yenileri yapıldı ve kısa bir süre içinde hak sahiplerine teslim edileceğini biliyoruz.

Şimdi aynı model İzmir için hayata geçirilecek.

Önce hızlı bir hasar tespit çalışmasının yapılması gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 584 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma Yüzde 50 artı 1 kuralı meclis gündemine gelecek mi? 20 Kasım 2021 | 199 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar