Bayramdan sonra ne olacak?

ABD ile varılan Güvenli Bölge mutabakatı doğrultusunda Kurban bayramı sonrası saha haraketliliğinin başlayacağına dönük işaretler artıyor.Anlaşmanın Ankara’nın zorlamasıyla takvime bağlı...

ABD ile varılan Güvenli Bölge mutabakatı doğrultusunda Kurban bayramı sonrası saha haraketliliğinin başlayacağına dönük işaretler artıyor.

Anlaşmanın Ankara’nın zorlamasıyla takvime bağlı yapıldığı, o takvimin de zaman kaybetmeden ‘behemehal’ harekete geçme mantığı üzerine kurulduğu anlaşılıyor.

Daha önce sütten defalarca ağzı yanan Ankara, bu anlaşmanın da oyalayıp zaman kazanma taktiğinin bir parçası haline dönüşmesine rıza göstermiyor.

Hatırlayalım...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı arifesinde verdiği mesajlar, Ağustos çıkmadan ‘bir şeylerin’ olacağına işaret ediyordu:

“Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. Yaklaşık iki hafta sonra idrak edeceğimiz Malazgirt Zaferi’nden Mercidabık Seferi’ne, İstiklal Harbimizin zirvesi olan 30 Ağustos Zaferi’nden Kıbrıs çıkarmasına kadar pek çok dönüm noktasını bu ay içinde yaşadık. Son olarak Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna ilk vurduğumuz darbe olan Fırat Kalkanı Harekâtını da, yine bir Ağustos günü başlattık. İnşallah bu Ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kayyım kararı neden alındı? 21 Ağustos 2019 | 3.566 Okunma Güvenli Bölge anlaşmasının bilinmeyenleri 19 Ağustos 2019 | 2.669 Okunma Üzüm bağlarından kiraz bahçelerine... 15 Ağustos 2019 | 2.194 Okunma Bayramdan sonra ne olacak? 14 Ağustos 2019 | 2.717 Okunma ABD ile güvenli bölge anlaşması: Avantajlar/riskler 12 Ağustos 2019 | 198 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar