Bayramdan sonra ne olacak?

ABD ile varılan Güvenli Bölge mutabakatı doğrultusunda Kurban bayramı sonrası saha haraketliliğinin başlayacağına dönük işaretler artıyor.Anlaşmanın Ankara’nın zorlamasıyla takvime bağlı...

ABD ile varılan Güvenli Bölge mutabakatı doğrultusunda Kurban bayramı sonrası saha haraketliliğinin başlayacağına dönük işaretler artıyor.

Anlaşmanın Ankara’nın zorlamasıyla takvime bağlı yapıldığı, o takvimin de zaman kaybetmeden ‘behemehal’ harekete geçme mantığı üzerine kurulduğu anlaşılıyor.

Daha önce sütten defalarca ağzı yanan Ankara, bu anlaşmanın da oyalayıp zaman kazanma taktiğinin bir parçası haline dönüşmesine rıza göstermiyor.

Hatırlayalım...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı arifesinde verdiği mesajlar, Ağustos çıkmadan ‘bir şeylerin’ olacağına işaret ediyordu:

“Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. Yaklaşık iki hafta sonra idrak edeceğimiz Malazgirt Zaferi’nden Mercidabık Seferi’ne, İstiklal Harbimizin zirvesi olan 30 Ağustos Zaferi’nden Kıbrıs çıkarmasına kadar pek çok dönüm noktasını bu ay içinde yaşadık. Son olarak Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna ilk vurduğumuz darbe olan Fırat Kalkanı Harekâtını da, yine bir Ağustos günü başlattık. İnşallah bu Ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yüzleşmek… 18 Kasım 2019 | 2.666 Okunma 11 Aralık 2002’den 13 Kasım 2019’a 14 Kasım 2019 | 2.489 Okunma Sisli hava dağılır mı? 13 Kasım 2019 | 2.823 Okunma Trump 13 Kasım’ı özel bir mesaj vermek için mi seçti? 11 Kasım 2019 | 3.146 Okunma “Demek ki bu gece rahat bir uyku çekebileceğiz” 07 Kasım 2019 | 2.845 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar