Avrupa ve ABD ile ilişkiler yeniden düzelebilecek mi?

Türkiye’nin Avrupa’ya yaptığı çağrıların birinci derecede muhatabı Almanya olsa gerek. AB’nin hem lokomotif ülkesi olması hasebiyle, hem de dönem başkanlığını yürütmesi nedeniyle, Almanya’nın nasıl bir yaklaşım sergileyeceği merak konusu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kasım ayının ikinci haftasında “Ekonomide ve hukukta yeni bir seferberlik başlatıyoruz” sözleriyle gündeme gelen bir sürecin içinden geçiyoruz.

Deyim yerindeyse yeni bir tünelin içine girmiş durumdayız.

Önümüzdeki günlerde, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün iş dünyasıyla bir araya gelip istişarelerde bulunacağını biliyoruz.

Devamında bir paket hazırlanacak ve atılacak adımlar, tahminlere göre Aralık ayının ilk ya da ikinci haftası, yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak.

Bu sürecin bir ayağında ekonomi ve hukukta atılacak adımlar, diğer ayağında ise Avrupa ve ABD ile ilişkileri düzeltme arayışları var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin ‘çıkmaz sokaktaki’ sistem değişikliği hesapları 18 Ocak 2021 | 931 Okunma Erdoğan’ın ittifak hamlelerine Saadet Partisi nasıl bakıyor? 16 Ocak 2021 | 2.871 Okunma Savunma Sanayii’nde gelecek on yılın hedefleri 13 Ocak 2021 | 1.341 Okunma ABD Suriye’de PKK kuşağı projesine yeniden döner mi? Ankara bu konuda ne düşünüyor? 11 Ocak 2021 | 681 Okunma Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk ziyareti: 2023 hazırlıkları şimdiden başladı mı? 09 Ocak 2021 | 2.236 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar