Avrupa ve ABD ile ilişkiler yeniden düzelebilecek mi?

Türkiye’nin Avrupa’ya yaptığı çağrıların birinci derecede muhatabı Almanya olsa gerek. AB’nin hem lokomotif ülkesi olması hasebiyle, hem de dönem başkanlığını yürütmesi nedeniyle, Almanya’nın nasıl bir yaklaşım sergileyeceği merak konusu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kasım ayının ikinci haftasında “Ekonomide ve hukukta yeni bir seferberlik başlatıyoruz” sözleriyle gündeme gelen bir sürecin içinden geçiyoruz.

Deyim yerindeyse yeni bir tünelin içine girmiş durumdayız.

Önümüzdeki günlerde, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün iş dünyasıyla bir araya gelip istişarelerde bulunacağını biliyoruz.

Devamında bir paket hazırlanacak ve atılacak adımlar, tahminlere göre Aralık ayının ilk ya da ikinci haftası, yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak.

Bu sürecin bir ayağında ekonomi ve hukukta atılacak adımlar, diğer ayağında ise Avrupa ve ABD ile ilişkileri düzeltme arayışları var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 541 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.303 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma Yüzde 50 artı 1 kuralı meclis gündemine gelecek mi? 20 Kasım 2021 | 199 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar