Ankara’nın Suriyeli Kürtleri koruma planı

ABD Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton başkanlığındaki heyet, Ankara’ya önceki gün geldi, müzakereler dün yapıldı ama bunun öncesinde karşılıklı bir...

ABD Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton başkanlığındaki heyet, Ankara’ya önceki gün geldi, müzakereler dün yapıldı ama bunun öncesinde karşılıklı bir ‘Psikolojik bilek bükme’ sürecine de tanıklık ettik.

Güreşçilerin minder mücadelesi öncesi el ense çekmeleri gibi bir durum yani.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “Türklerin Kürtleri katletmesini önlemeye çalışmak” gibi irrite edici bir tabir kullandı.

Ankara buna hemen cevap verdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Bakan Pompeo’nun PYD/YPG terör örgütünü Kürtlerle özdeşleştirmesi, eğer kasıtlı değilse endişe verici bir bilgi eksikliğini göstermektedir” dedi.

Aynı şekilde John Bolton’un YPG ayrımı yapmaksızın ‘Kürtler’ genellemesiyle kullandığı ifadeler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine vermeyi düşündüğü randevudan vazgeçmesi gibi bir sonuç üretti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Yunanistan kalpten gidecek” 08 Aralık 2021 | 17 Okunma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 227 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 588 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar