Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den önemli açıklamalar

Adalet Bakanı’nın sözlerini genel bir ilke olarak algıladım. Özellikle yargı sistemi içinde uygulama makamında olanlara dönük bir çağrı, bir titizlenme olarak. Yargının sorunları için ‘mazeret aramaya’ yönelmeyen ama haksız ithamlara da prim vermeyen...

Önceki gün Sinan Burhan’ın davetine icabet ettik, Ankara Hamamönü’ndeki Anadolu Yayıncılar Derneği’nin merkezinde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile bir araya geldik.

Bir grup gazeteci kendisine güncel konularla ilgili sorular yönelttik.

Mesela ben 6/8 Ekim soruşturmasıyla ilgili bir soru sordum.

Yürüyen davalarla ilgili görüş bildirmeme ilkesine sadakat gösteren Bakan Gül, “Savcılar nasıl bir çalışma yaptılar, bakalım hep birlikte görelim” demekle yetindi.

Güncel konulardaki sözleri dışında ben asıl, Bakan Gül’ün nasıl bir ‘hukuk’, nasıl bir ‘yargı’ sorusuna kendi içinde cevaplar da veren değerlendirmeleri üzerinde durmak isterim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusların saldırısı İdlib ateşkesini bitirdi mi? 28 Ekim 2020 | 15 Okunma Korona salgını hayatımızdan ne zaman çıkıp gidecek? 26 Ekim 2020 | 165 Okunma Sıcak gündem konuları ve perde arkası bilgiler 23 Ekim 2020 | 488 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’deki casusluk oyunları 21 Ekim 2020 | 431 Okunma HDP içinden gelen sorgulamalar ne anlama geliyor? 19 Ekim 2020 | 228 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar