ABD yaptırımlarına verilen cevap: Boyun eğmeden ilerlemek

Cuma günü yaptığımız görüşmede İsmail Demir’e “Yaptırımlardan çıkış stratejiniz ne olacak?” diye sordum.

ABD’nin CAATSA kararının belli olmasından sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yaptığı ilk konuşmada “İsmail Demir ve arkadaşlarına daha fazla sahip çıkacağız” demişti.

Erdoğan bu ifadeleri boşuna kullanmıyor.

İktidarının çok erken vakitlerinde güçlü bir irade ortaya koyan ve Savunma Sanayii alanındaki ‘yerlileşme’ adımlarına öncülük eden kendisi olduğu için, gelinen noktada kimlerin ne kadar emeğinin olduğunun farkında.

S-400’le ilgili ABD baskısının arttığı dönemlerde, bunun savunma sanayii alanına dönük muhtemel sonuçlarıyla ilgili ‘karamsar senaryoların’ ortalıkta cirit attığı dönemlerde, İsmail Demir’in ‘demir’ gibi bir iradeyle hareket ettiğine dair tanıklıklarım olmuştur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 191 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 586 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.100 Okunma Temel Karamollaoğlu 24 Kasım 2021 | 2.543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar