ABD ile S-400 krizini aşmak için yeni bir formülden söz ediliyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyareti öncesi yaptığı açıklamalarının, ABD ve 20 Ocak’ta başlayacak olan Joe Biden dönemi ile alakalı kısmını aktararak başlayalım...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyareti öncesi yaptığı açıklamalarının, ABD ve 20 Ocak’ta başlayacak olan Joe Biden dönemi ile alakalı kısmını aktararak başlayalım:

“Yaptığımız, yapacağımız açıklamaları da erken buluyoruz. Sayın Biden şöyle bir görevi üstlensin, sonra Sayın Biden’la oturup bazı şeyleri konuşacağız. Geçmişte gerek Türkiye’de, gerek Amerika’da bir araya gelip konuştuğumuz gibi. Uluslar arasında siyasette çatışma olmaz. Diplomaside özellikle bu konular görüşülerek, anlaşarak yol bulunur. Ülkenizden birileri negatif bazı şeyler sufle edebilir. O önemli değil, onlar siyasetin acemileridir. Biz Amerika’yla bu süreci çok farklı şekilde ilerleteceğimize inanıyorum”.

Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra Biden’ın danışmanlarından Michael Carpenter’ın, “Türkiye’nin bir sonraki yönetimle açık bir diyalog işareti vermesi memnuniyet verici” diyen bir paylaşımda bulunması da dikkat çekici oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Yunanistan kalpten gidecek” 08 Aralık 2021 | 17 Okunma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kritik sorulara önemli cevaplar 04 Aralık 2021 | 227 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var - 2 02 Aralık 2021 | 588 Okunma Meral Akşener’in başka bir oyun planı mı var? 01 Aralık 2021 | 3.347 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü? 25 Kasım 2021 | 3.102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar