Evlilik kararına dış gözlemci etkisi

Evlilik kararı bir insan tekinin son noktada kendi başına sorumluluğu üstlenmesi gereken bir mesele. Evlilik süreci ve gidişi çok sayıda faktör ile belirlendiği için sonunu kimsenin görebileceği bir mesele değil....

Evlilik kararı bir insan tekinin son noktada kendi başına sorumluluğu üstlenmesi gereken bir mesele. Evlilik süreci ve gidişi çok sayıda faktör ile belirlendiği için sonunu kimsenin görebileceği bir mesele değil. Kimse sonun kararın hayırla veya şerle sonuçlanacağını bilemez. Bu sebeple de karar ve kararın sorumluluğu evlenecek kişiye aittir. Buna rağmen karar sürecinde aile ve yakın dostlarla istişare etmek gereklidir. 

Evlilik Karar Süreci Araştırması’nda sorduğum sorulardan biri de “Evlilik kararı alırken aileniz dışında kimseden görüş aldınız mı?” şeklindeydi. Şimdi size bu soruya aldığımız cevaplardan örnekler vereyim. 

Bir katılımcı şöyle dedi: “Babam ve annem dışında bizim yaşantılarımıza şahitlik etmiş arkadaşlarımla konuştum. Onlardan akıl aldım, istişare ettim.” 

Bir diğer katılımcı şöyle dedi: “Çok yakın

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocuklarını travmadan korumak için anne babaların bilmesi gerekenler-3 27 Mayıs 2019 | 0 Okunma Çocuklarını travmadan korumak için anne babaların bilmesi gerekenler-2 25 Mayıs 2019 | 68 Okunma Çocuklarını travmadan korumak için anne babaların bilmesi gerekenler 20 Mayıs 2019 | 169 Okunma Doğru anne babalıkta iki temel ilke 18 Mayıs 2019 | 66 Okunma Türkiye’nin aile yapısındaki değişimlerin anlamı 13 Mayıs 2019 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar