Türkiye, New York’taki Devler Ligi’nde

ABD, küresel dünyanın patronu olmakta bocalasa da New York hâlâ dünyanın en popüler ve etkili şehri... New York sadece sanat, moda ve kültürün değil, siyasetin de, ticaretin de, paranın da başkenti. BM'den Dünya...

ABD, küresel dünyanın patronu olmakta bocalasa da New York hâlâ dünyanın en popüler ve etkili şehri... New York sadece sanat, moda ve kültürün değil, siyasetin de, ticaretin de, paranın da başkenti. BM'den Dünya Bankası'na, bütün küresel kurumların merkezi de bu şehirde.
Başkan Erdoğan'ın BM toplantısı nedeniyle New York'tayız. O toplantının ve Başkan Erdoğan'ın birbiri ardına gerçekleştireceği görüşmelerin arka planını izlemeye çalışacağız ama benim ilk durağım New York'un tam merkezindeki Türkevi oluyor.
O kadar merkezinde ki, tam karşısında Birleşmiş Milletler binası var. Biraz ilerisinde ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği binası yer alıyor. Ama sadece bunlar değil, yakın çevresinde dünyanın üç güçlü devleti, İngiltere, Almanya ve Fransa'nın temsilcilikleri bulunuyor.
Türkiye'nin yeni merkezi Türkevi bu bölgenin en stratejik ve güzel yerinde adeta yeni dünya siyasetinde "Ben de varım" diye mesaj veriyor.
Bu aslında son dönemde yükselen ve siyaset üreten Türkiye'nin geldiği noktayı da gösteriyor.
Bölgeyi birlikte gezdiğim sevgili dostum Ahmet Köse, New York'un merkezinde...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saadet Partisi ne yapacak? 16 Ekim 2021 | 386 Okunma Erken seçim olsaydı 15 Ekim 2021 | 407 Okunma ‘Siyasi suikastlar’ açıklaması neyin işareti 14 Ekim 2021 | 1.570 Okunma İmamoğlu’na karşı Yavaş kartı 12 Ekim 2021 | 904 Okunma CHP’de ‘yeni nesil’ siyasetçi kavgası 10 Ekim 2021 | 516 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar