Paramotorlu terör

Artık Emniyet güçleri, ister Münbiç'ten, ister Kandil'den ya da İran sınırından olsun Türkiye'ye yönelen her teröristin ensesinde bitiyor ve adım adım izliyordu.

Türkiye önceki akşam Hatay'daki terör saldırısını TV'lerden izlerken aHaber ekranlarından ilk kez şu sözleri duydu: "Paramotorlu terör saldırısı..."

Bu yeni bir terörist saldırı biçimiydi. Suriye'de PKK-PYD'nin kontrolündeki Münbiç'ten yola çıkan 4 PKK'lı terörist, saldırı yapmak için Hatay'ın Amanos Dağları'na inmiş ancak kaçamamışlardı.

Çünkü adım adım Emniyet ve Jandarma İstihbaratı tarafından izlenmiş ve eyleme geçmeden etkisiz hale getirilmişlerdi.

Bu terörle mücadelede yeni bir dönemi işaret ediyordu. Bu dönem, Başkan Erdoğan'ın liderliğinde 15 Temmuz'daki halk direnişiyle başladı. Devletin kılcal damarlarına sızan ve terörün önünü açarak devleti kuşatan FETÖ devletten temizlenince, hem silahlı güçlerin hem de sivil toplumun terörle mücadelesi çok daha güçlü hale geldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seninle asla helalleşmeyiz 30 Kasım 2021 | 285 Okunma Türkmenistan’da Türkiye gerçeği 29 Kasım 2021 | 364 Okunma ‘Hani üst akıl yoktu?’ 27 Kasım 2021 | 661 Okunma Mandacıların asıl korkusu 26 Kasım 2021 | 714 Okunma Helalleşme meselesi nereden çıkmış? 23 Kasım 2021 | 339 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar