Özgür Özel’in 3 sözü

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin ilk yerel seçimlerindeki başarısından sonra yaptığı "makul" konuşmayla sadece CHP baronlarını değil herkesi şaşırttı. Sanki CHP'de sadece kişiler...

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin ilk yerel seçimlerindeki başarısından sonra yaptığı "makul" konuşmayla sadece CHP baronlarını değil herkesi şaşırttı. Sanki CHP'de sadece kişiler değil, siyasetin de değişeceğine dair güçlü bir sinyal verdi.
Özellikle de verdiği "üç söz" siyasi gözlemcilerin dikkatini çekti. Hatta, "Acaba yeni bir lider mi doğuyor?" dedirtti. "Siyasette normalleşme, erken seçim istememe ve yurtdışında Türkiye siyaseti izleme..."
Çok değil üzerinden sadece üç ay geçti. Peki geriye ne kaldı?
AK Parti'yle başlattığı "normalleşme" siyasetini, bizzat muhatabını "suç örgütü" ilan ederek yerle bir etti.
Erken seçim meselesinde de durum farklı değil. İlk günlerde coşkuyla konuşuyordu: "Ben, ana muhalefet lideri olarak seçimde verdiğim söze bağlıyım ve bir erken seçim çağrım yok."
Sonra daha da ileri gidiyor ve seçmene...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump kimleri korkutuyor? 12 Temmuz 2024 | 1.395 Okunma SHP’nin çözülemeyen sırrı 11 Temmuz 2024 | 1.923 Okunma Özgür Özel, Esad’a ne diyecek? 09 Temmuz 2024 | 3.018 Okunma Siyasette transferler, arayışlar ve yeni partiler 07 Temmuz 2024 | 361 Okunma İngiltere’de İşçi Partisi neden kazandı? 06 Temmuz 2024 | 1.484 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar