NATO kararı FETÖ’yü sarstı

Birkaç gündür başta CHP ve İP olmak üzere siyaset üretemeyen muhalefetin, Türkiye'nin NATO'daki başarısına yönelik hezeyanlarını izliyoruz. Daha da izleyeceğiz. Öfkeliler ve bunu sindirmeleri de hiç kolay...

Birkaç gündür başta CHP ve İP olmak üzere siyaset üretemeyen muhalefetin, Türkiye'nin NATO'daki başarısına yönelik hezeyanlarını izliyoruz. Daha da izleyeceğiz. Öfkeliler ve bunu sindirmeleri de hiç kolay olmayacak. Çünkü Türkiye, NATO sistemi içinde kalarak ABD'nin küresel aparatlarını deşifre eden bir hamleye imza attı. PKK/YPG'yi de FETÖ'yü de terör örgütü eksenli yapılar olarak NATO belgelerine soktu.
Bu NATO ve ABD aparatları açısından tarihi bir dönüm noktasıdır.
ABD'nin hâkimi olduğu dünyanın tek "savunma" örgütünde, bu kararı aldırmak da öyle sıradan bir siyasi hamle değil, tarihin yönünü değiştiren bir hamledir.
Bu hamlenin iç ve dış politikaya nasıl yansıyacağını ileride göreceğiz ama bu hamlenin etkilerini esas olarak PKK ve FETÖ derinden hissedecek.
Elbette ABD, kısa...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sürpriz aday Abdullah Gül mü? 09 Ağustos 2022 | 941 Okunma Cemevlerine hizmet korkutuyor 07 Ağustos 2022 | 285 Okunma Kılıçdaroğlu, Dersim’le de helalleşir mi? 06 Ağustos 2022 | 278 Okunma Göktaş, Ali Koç’un avukatı mı? 05 Ağustos 2022 | 648 Okunma Cemevi saldırısı ‘sol’ işi mi? 04 Ağustos 2022 | 876 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar