Konforundan vazgeçmeyen İmamoğlu

Önce İstanbul'daki sel felaketinde, şimdi de Elazığ depreminde aynı şey; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tatil aşkı tartışılıyor.

Tartışılır çünkü ortada ilginç bir durum var. Büyük bir iddiayla siyasi yolculuğa çıkan ve "kahraman" ilan edilen İmamoğlu, pervasız bir biçimde acıların yaşandığı bir zamanda kalkıp tatil yapıyor ve bunu da pişkince savunuyor:
"Ailem benim kutsalım. Çocuklarım ve ailemin kendi hayatlarını sürdürmelerini isterim. Dolayısıyla benim çocuklarıma vakit ayırmam lazım. Ben 8 yaşındaki kızımın çocukluğunu ıskalayamam. Ben ergenlik çağını yaşayan oğlumun bu çağlarını ıskalayamam."
Bu argümanlarını da vesayetçilerin yaklaşımıyla "siyaseti kutsallaştırmama" gerekçesini öne sürerek yapıyor:
"Bana destek verip eleştirenler de var. Benim bütün insanlara tavsiyem siyaseti kutsallaştırmanın zararını yaşıyoruz. Maalesef siyaseti çok kutsal görüyoruz. Hatta siyasi insanları da kutsallaştırıyoruz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’de “darbe” beklentisi 31 Mayıs 2020 | 783 Okunma 27 Mayıs ve solun sefaleti 30 Mayıs 2020 | 1.554 Okunma Vicdanlara seslenen Göç Film Festivali 29 Mayıs 2020 | 2.220 Okunma Benim de kanım dondu 28 Mayıs 2020 | 5.621 Okunma Kriz tellalları utanmıyor 26 Mayıs 2020 | 3.375 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar