Kılıçdaroğlu’nda üçüncü parti olma korkusu

Yangın, sel felaketi, ardından Afganistan meselesi araya girince siyaset gündemi biraz geriye düştü. Ancak bu siyaset kulislerinde hareketliliğin olmadığı anlamına gelmiyor. Siyaset kulislerinde müthiş bir heyecan ve aynı oranda...

Yangın, sel felaketi, ardından Afganistan meselesi araya girince siyaset gündemi biraz geriye düştü. Ancak bu siyaset kulislerinde hareketliliğin olmadığı anlamına gelmiyor. Siyaset kulislerinde müthiş bir heyecan ve aynı oranda da derin bir "korku" var. Özellikle de muhalefet cephesinde.


Muhalefet cephesi, "İktidara geliyoruz" havasını sürdürmeye çalışsa da farkında oldukları bir gerçek var: Türkiye'nin küresel çaptaki yükselişi ve ekonomideki şaşırtıcı yükseliş, 2023 hesaplarını altüst edebilir. Tabii sadece bu değil, aslında muhalif partiler ve siyasi aktörler de, ne iktidara karşı ne de kendi aralarında anlamlı bir fark yaratamadı. Mesela, CHP'nin oyu yerinde sayarken, İP'teki yükseliş de umut verici değil.


En önemlisi, ortalarda çok sayıda "yıldızı parlayan" isim dolaşsa da kimin aday olacağı ve kimin kimlerle ittifak yapacağı bilinmiyor.
Bu da doğal olarak muhalefet cephesinde gerilim ve korku yaratıyor.


Bunu en yoğun...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu’na karşı Yavaş kartı 12 Ekim 2021 | 897 Okunma CHP’de ‘yeni nesil’ siyasetçi kavgası 10 Ekim 2021 | 512 Okunma CHP’nin TÜGVA binasında ne işi var? 09 Ekim 2021 | 604 Okunma AK Parti 2023’e nasıl hazırlanacak? 07 Ekim 2021 | 2.068 Okunma Anadolu Kulüp’te oyun içinde oyun 05 Ekim 2021 | 3.566 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar