İyi Parti’de istifalar ve iddialar

Bugünlerde siyaset kulislerinde CHP'deki yönetim değişikliğinden çok İyi Parti'deki çalkantı konuşuluyor. Aslında kurulduğu andan itibaren İyi Parti'de çalkantı hiç bitmedi. Kurucularıyla başlayan...

Bugünlerde siyaset kulislerinde CHP'deki yönetim değişikliğinden çok İyi Parti'deki çalkantı konuşuluyor. Aslında kurulduğu andan itibaren İyi Parti'de çalkantı hiç bitmedi. Kurucularıyla başlayan istifalar zinciri, seçim öncesi ve sonrası da hiç durmadı.
O kadar çok ayrılan oldu ki, ayrılanlardan Ümit Özdağ parti bile kurdu. Yavuz Ağıralioğlu'nun partisi de yolda. Büyük iddialarla yola çıkan bir muhalefet partisinin 7 yılda bu kadar doğurgan olmasında bir gariplik var. Yerel seçimlere giderken bu "gariplik" daha da büyüdü. Öyle büyüdü ki, önce yolsuzluk iddiaları sonra da yeni istifalar birbirini izlemeye başladı.
Yolsuzluk söylentileriyle ilgili ilk adımı da Meral Akşener'in en yakınındaki isim Ümit Dikbayır attı. Dikbayır, disiplin kuruluna verdiği dilekçede, İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in, aile bireylerinin, özel kalem müdürü ve eşinin banka hesaplarının inceletilmesini, İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerindeki ihale ilişkilerinin de sorgulanmasını istedi.
İyi Partiyi şoke eden bu çıkışı, Akşener'in danışmanlarından Hasan Sami Özvarinli...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi Parti’nin hamlesi CHP’yi karıştırdı 05 Aralık 2023 | 1.281 Okunma Akşener siyaseti ve listelerin ‘dolarla’ satışı 03 Aralık 2023 | 395 Okunma ‘AK Parti’ye yarar diye para getirmek istemiyorlar’ 02 Aralık 2023 | 1.254 Okunma CHP ile İyi Parti’nin Ankara pazarlığı 01 Aralık 2023 | 774 Okunma İyi Parti, FETÖ ve Gladyo 30 Kasım 2023 | 1.011 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar