İstanbul’da ezber bozan formül

Son 10 yılda yapılan iki yerel seçimde muhalefet hiç bu kadar dağınık ve abandone olmamıştı. Sadece ittifak partileri arasında değil, o partilerin kendi içinde, hatta adaylar arasında bile derin gerilim var. Bu tablonun...

Son 10 yılda yapılan iki yerel seçimde muhalefet hiç bu kadar dağınık ve abandone olmamıştı. Sadece ittifak partileri arasında değil, o partilerin kendi içinde, hatta adaylar arasında bile derin gerilim var.
Bu tablonun değişmemesi ve dağınıklığın devam etmesi doğal olarak AK Parti ve Cumhur İttifakı partilerinin şansını artırıyor. Bugünden görünen o ki, sokaktaki siyasi hava Cumhur İttifakı'ndan yana esiyor. O esintinin devam edip etmemesi de halka "güven veren" aday seçimine bağlı.
İki gündür Ankara'da siyaset kulislerini izliyorum. Nereye giderseniz gidin, söz dönüp dolaşıp başkan adaylarına geliyor. Yerel seçimlerin bu kadar yoğun konuşulduğuna ilk kez şahit oluyorum. En çok merak edilen de AK Parti'nin İstanbul adayı.
İstanbul'la ilgili fikir sahibi olmayan yok. Kulislerde adı geçen Murat Kurum'dan Tevfik...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Siyasi çekişme değil gerilla savaşı’ 29 Eylül 2023 | 262 Okunma FETÖ’cü Garson’un sırrı 28 Eylül 2023 | 1.450 Okunma İmamoğlu Tuzla için hiçbir şey yapmadı 27 Eylül 2023 | 269 Okunma PKK-HDP’nin KDP düşmanlığı 26 Eylül 2023 | 644 Okunma CHP’de ‘siyaset yaptırmayalım’ çağrısı 24 Eylül 2023 | 248 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar