İmamoğlu il binasını bastı mı?

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür'ün bugünkü (24.11.2022)'' İmamoğlu il binasını bastı mı?'' başlıklı yazısı.

İki yıl süren pandemiye, son bir yıla damgasını vuran Ukrayna-Rusya Savaşı'nın yol açtığı enerji ve ekonomik krize rağmen CHP'nin oyunda anlamlı bir artış yok.
Ama buna rağmen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, arkasında büyük bir halk desteği varmış gibi sürekli meydan okuyor, "Kimi koysak kazanır" rahatlığıyla siyaset yapıyor.
Dahası yetinmiyor da, büyük bir özgüvenle 8 saat ortadan kaybolmayı göze alıp hamburger yemek için ABD'ye, Türkiye'yi "narko-devlet" ilan etmek için de Londra'ya gidiyor.
Sonra da dönüp her ay toplumu bir başka beklentiye sokuyor. Tıpkı başörtüsünde olduğu gibi...
Oysa bütün bu çıkışlar partisinin oyunu artırmadığı gibi parti içi kavgayı da durdurmuş değil.
Şu tabloya bakın... Herkesin "susturuldu" dediği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ABD-İngiltere gezisindeki başarısızlıktan sonra çok daha ateşli ve açık bir biçimde "Ben de varım" deyip parti içi kavgaya hız verdi.
İlk kapıştığı da hukuken yok hükmünde olan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anayasa taslağı mı seçim bildirgesi mi? 02 Aralık 2022 | 305 Okunma İmamoğlu-Kaftancıoğlu kavgasında son tango 01 Aralık 2022 | 1.388 Okunma AK Parti’deki enerjinin sırrı 29 Kasım 2022 | 682 Okunma 750 metrekarelik kral dairesi 27 Kasım 2022 | 963 Okunma Kılıçdaroğlu’nun vizyon projesi ve arkasındaki ‘sır’ adam 26 Kasım 2022 | 869 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar