İmamoğlu aşkı ve Yavaş nefreti

Bakın Akşener, İmamoğlu'nu överken nasıl tarihi bir hata yapıyor !

İYİ Parti'ye neden "proje partisi" dendiğini anlamak için toplama aktörlerine bakmaya gerek yok, Meral Akşener'i izlemek yeterli. Her sözü ve her davranışıyla kendisinde bir "lider kumaşı" olmadığını ortaya koyuyor.


Halkla ve esnafla sürekli kavga ediyor.


Yalan iddialarla sefalet tellallığı yapıyor. Bir gün FETÖ'cülere selam çakıyor, bir gün Demirtaş'a sahip çıkıyor, bir gün HDP'yi PKK'nın yanına konumlandırıyor. Bir başka gün ise aynı HDP için "Kriminalize ediliyor" diyen danışmanı Aytunç Çıray'a tepki vermiyor.


Ama hiç vazgeçmediği bir şey var: İmamoğlu'nu övmek... "Ajans" bile onun kadarını yapmıyor, yapamıyor.
Peki, Akşener bunu neden yapıyor?


Birkaç neden sayılabilir. İlki kendisinden bir şey olmayacağını biliyor. Çünkü 2018 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olarak bunu denedi ve boyunun ölçüsünü aldı. O seçimlerde partisinin bile gerisinde kaldı.
İkincisi kendisi olamıyorsa, kendisine en yakın birinin aday olmasının hesabını yapıyor. O yakın isim de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu... Bu ikili...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
New York’ta Afrika dostu bir First Lady 25 Eylül 2021 | 46 Okunma Dünyanın MR’ı çekildi 23 Eylül 2021 | 180 Okunma Türkiye, New York’taki Devler Ligi’nde 21 Eylül 2021 | 256 Okunma Bir büyükelçi ve ‘Duvarların Efendisi’ 19 Eylül 2021 | 268 Okunma CHP ve Cumhuriyet’teki darbeci damar 18 Eylül 2021 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar