İkinci Baykal sahaya iniyor

"Atatürk'ün partisini kimselere de yem etmeyeceğiz, CHP sahipsiz değil."

Dışarıdan siyaseti dizayn etme hamlelerine paralel erken seçim baskıları yoğunlaşırken, içeride de hareketlilik sürüyor.
Özellikle ana muhalefet partisi CHP içinde yeni arayışlar birbirini izliyor. Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül'den sonra yeni bir siyasi yolculuk daha başlıyor. Geçen yıl "Parti kuruyor" diye haberleri çıkan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal artık sahaya iniyor.

Aslı Baykal'ın bu noktaya gelişinde kuşkusuz Kılıçdaroğlu yönetiminin son dönemde giderek netleşen yerli ve küresel "dostlar" siyasetinin katkısı büyük.
Bu konuda hassasiyetiyle tanınan eski bakan, eski CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen'in başını çektiği bir grup, ısrarla Deniz Baykal ismi etrafında CHP'nin değişen rotasına itiraz ediyor ve bir çıkış yolu arıyordu. Sevigen ve arkadaşlarına göre Baykal, CHP'nin kuruluş felsefesiyle örtüşen "milli" bir isimdi ve hem Türkiye'nin hem de CHP'nin yaşadığı derin küresel kuşatma ancak bu isimle aşılabilirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Ekrem benim oğlum gibidir’ 13 Haziran 2021 | 1.331 Okunma Güney Kore- Bursa hattı 12 Haziran 2021 | 212 Okunma Wall Street Journal’dan çarpıcı analiz 11 Haziran 2021 | 765 Okunma Kılıçdaroğlu - ‘Şık’ ortaklığı 10 Haziran 2021 | 1.731 Okunma Muhalefete ilk ders 08 Haziran 2021 | 872 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar