HDP Eşbaşkanı Sancar neden susuyor?

İYİ Parti ile HDP arasındaki ilişkinin en önemli tanığı, aktörü şu an HDP'nin başında bulunan Mithat Sancar. Geçmişte İYİ Parti ile çok sayıda toplantıya katılmış bir isim.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ortağı Meral Akşener bugünlerde gerçekten zor durumda. İkisi de HDP'yle bir araya gelerekyapılan anayasa çalışmasını inkar ediyor ama kimse inanmıyor.

İnandırıcı olmaları da mümkün değil. Çünkü daha önce bu konuda hem Kılıçdaroğlu hem de yeni anayasa çalışmalarını yürütmekle görevlendirdiği İbrahim Kaboğlu önemli açıklamalar yapmıştı.

Kılıçdaroğlu yandaş Tele1 televizyonunda Prof. Dr. Emre Kongar'a tebessüm ettiren şu açıklamayı yapmıştı:

"Millet İttifakı'nı oluşturan partiler olarak bir araya geldik zaten. Bir anayasa değişikliği için neler yapabiliriz diye ilkeler belirlendi. Sayın Kaboğlu dört partinin anayasa değişikliğinde ilkeler üzerinde bir anlaşma metni hazırlandı."

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kimliğini saklayan küresel çağrıcılar kim? 05 Ağustos 2021 | 1.575 Okunma Hangisi daha büyük felaket? 03 Ağustos 2021 | 432 Okunma HDP neden öfkeli, CHP neden rahat? 27 Temmuz 2021 | 799 Okunma Medya fonlaması ve CIA solu 25 Temmuz 2021 | 466 Okunma Dünya siyaset ve sosyetesinin yeni adresi 24 Temmuz 2021 | 150 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar