CHP’ye akıl verenler

Cumhuriyeti kurmakla övünen CHP, tam da bu özelliği nedeniyle Türkiye'nin en statükocu partisi... Değişmesi hiç kolay değil. Bu gerçeği çok partili hayatın her aşamasında gördük. Adını...

Cumhuriyeti kurmakla övünen CHP, tam da bu özelliği nedeniyle Türkiye'nin en statükocu partisi... Değişmesi hiç kolay değil. Bu gerçeği çok partili hayatın her aşamasında gördük. Adını dağlara taşlara yazdıran Ecevit bile çok çok farklı düşünmese bile CHP'nin değişmeyeceğini anladığı için kapatılan partisine bir daha geri dönmedi.
Deniz Baykal döneminde "Yeni Sol" ve "Anadolu Solu" arayışları denense de sonunda gele gele "ikna odaları"nı savunan, 367'ye sahip çıkan "devşirme aktörlerle" her şeye karşı çıkan bir CHP'ye geldik. Aslında bugün de çok farklı değil. Aynı yöntemler yine devrede.
12 yıl önce bir operasyonla CHP'nin başına gelen Kemal Kılıçdaroğlu, "biraz değişim"le partiyi yeniledi ama partideki statükocu damarı da "Erdoğan düşmanlığıyla" hep canlı tuttu.
Tek tük itirazları da kolay atlattı. Adayları kendi belirledi, herkes tıpış tıpış gidip oy verdi, FETÖ'yü kollayan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
750 metrekarelik kral dairesi 27 Kasım 2022 | 931 Okunma Kılıçdaroğlu’nun vizyon projesi ve arkasındaki ‘sır’ adam 26 Kasım 2022 | 854 Okunma Bir iflasın soru işaretleri 25 Kasım 2022 | 1.049 Okunma İmamoğlu il binasını bastı mı? 24 Kasım 2022 | 2.050 Okunma Babıali’den bir Hıncal Uluç geçti 22 Kasım 2022 | 480 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar