CHP’nin Azerbaycan sancısı

Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırması emperyalizmin Türkiye'nin çevresinde nasıl kirli bir oyun kurduğunun açık göstergesi oldu. Sadece Irak, Suriye, sadece Doğu Akdeniz, Libya yetmedi. Şimdi Kafkaslar'da çatışma çıkarıldı ki bölge huzur görmesin...

Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırması emperyalizmin Türkiye'nin çevresinde nasıl kirli bir oyun kurduğunun açık göstergesi oldu.

Sadece Irak, Suriye, sadece Doğu Akdeniz, Libya yetmedi. Şimdi Kafkaslar'da çatışma çıkartıldı ki bölge huzur görmesin.

Emperyalizmin bunu yapması için elinde hem İsrail, Yunanistan ve Ermenistan gibi aparat devletleri var hem de DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri. Onların olduğu her yerde kaos var.

Bu yüzden sadece ülke olarak sizin barışçıl politikalar izlemeniz yetmiyor. Karşınızdaki güçlerin de "barış istemesi" gerekiyor.

Alın Azerbaycan örneğini... Azerbaycan, 30 yılı aşkın bir zamandır Ermenistan'ın işgal ettiği topraklardan çıkmasını bekliyor. Ama kimsenin umursadığı yok, çözüm için devreye giren Minsk Grubu (ABD, Rusya ve Fransa) bile tek olumlu adım atmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Selvi Kılıçdaroğlu’nu uyutan vizyon 04 Aralık 2022 | 461 Okunma Kılıçdaroğlu’nun vizyon projesi yeni mi, taklit mi? 03 Aralık 2022 | 334 Okunma Anayasa taslağı mı seçim bildirgesi mi? 02 Aralık 2022 | 308 Okunma İmamoğlu-Kaftancıoğlu kavgasında son tango 01 Aralık 2022 | 1.393 Okunma AK Parti’deki enerjinin sırrı 29 Kasım 2022 | 682 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar