CHP’de ‘yeni nesil’ siyasetçi kavgası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'de kendisine yöneltilen "Erdoğan'ın anayasa çağrısına ne diyorsunuz?" sorusuna aynen şu cevabı veriyordu: "Biz hiçbir zaman AK Parti'yle bir anayasa...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'de kendisine yöneltilen "Erdoğan'ın anayasa çağrısına ne diyorsunuz?" sorusuna aynen şu cevabı veriyordu:
"Biz hiçbir zaman AK Parti'yle bir anayasa değişikliği için masaya oturmayacağız. Oturduğunuz andan itibaren otoriter yönetime meşruiyet kazandırmış oluyorsunuz."
Kılıçdaroğlu bu siyaset diliyle, Başkan Erdoğan'ın Türkiye'yi darbelerden, iç ve dış vesayetten kurtarma çabasını gölgelemeye çalışırken aynı zamanda partisi içindeki kavgaların da üstünü örtüyor. Bir anlamda partisini Erdoğan düşmanlığı üzerinden bir arada tutmaya çalışıyor. Ama bunu da tam olarak başardığı söylenemez. Bırakın parti içindeki Baykalcıları, Atatürkçüleri, yeni nesil siyasetçilerin kavgasını bile durduramıyor.

İMAMOĞLU TEK BAŞINA PARTİ...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’de ‘yeni nesil’ siyasetçi kavgası 10 Ekim 2021 | 502 Okunma CHP’nin TÜGVA binasında ne işi var? 09 Ekim 2021 | 603 Okunma AK Parti 2023’e nasıl hazırlanacak? 07 Ekim 2021 | 2.066 Okunma Anadolu Kulüp’te oyun içinde oyun 05 Ekim 2021 | 3.564 Okunma Kılıçdaroğlu’nun kafasındaki isim 03 Ekim 2021 | 730 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar