CHP’de ‘ganimet’ savaşı

Yerel seçimlere iki aydan az bir süre kaldı ama CHP'de isyan ve kavga bitmedi. İstanbul'dan İzmir'e Ankara'dan Mersin'e hangi il veya ilçeye bakarsanız bakın özellikle "kupon" belediyelerdeki paylaşım savaşı had safhada. Partide...

Yerel seçimlere iki aydan az bir süre kaldı ama CHP'de isyan ve kavga bitmedi. İstanbul'dan İzmir'e Ankara'dan Mersin'e hangi il veya ilçeye bakarsanız bakın özellikle "kupon" belediyelerdeki paylaşım savaşı had safhada.
Partide "değişimci" ekibin kazanmasına rağmen parti içi iktidar kavgası durmadı tam aksine tarihinde olmadığı kadar hem yaygınlaştı hem de alenileşti.
Peki neden böyle oldu?
Önceki gün uzun yıllardır tanıdığım ve Kılıçdaroğlu'na yakınlığını bildiğim tecrübeli bir CHP'li siyasetçiyle konuşuyordum. Söz dönüp dolaşıp partideki "üç başlılığa" ve son tartışmalara geldi.
Yakın geçmişte olup bitenlere karşı çıkmadığı, sustuğu için pişman olduğunu söyleyen tecrübeli...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Esenyurt’a da ‘eşbaşkan’ atanacak mı? 20 Şubat 2024 | 694 Okunma İmamoğlu neden DEM’e sarılmak zorunda kaldı? 19 Şubat 2024 | 1.095 Okunma İstanbul’da Kurum farkı 18 Şubat 2024 | 439 Okunma FETÖ’nün ‘süzülen’ ve ‘sönen’ ışığı 17 Şubat 2024 | 526 Okunma İzmir’de Dağ rüzgârı 15 Şubat 2024 | 564 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar