CHP İzmir’de Kürt- Alevi tartışması

Tek tipçi CHP, ne kadar çeşitlenmek, farklı sosyolojileri, siyasi eğilimleri kucaklamak istese de yapamıyor. Genetiği buna izin vermiyor. Bir yerde o genetik harekete geçiyor ve patlıyor. Son dönemde CHP yönetimi ısrarla...

Tek tipçi CHP, ne kadar çeşitlenmek, farklı sosyolojileri, siyasi eğilimleri kucaklamak istese de yapamıyor. Genetiği buna izin vermiyor. Bir yerde o genetik harekete geçiyor ve patlıyor.


Son dönemde CHP yönetimi ısrarla "Dindarları, Kürtleri kucaklamaya başladık" propagandası yapsa da bir bakıyorsunuz, en tepedeki isim bile çıkıp göçmen düşmanlığı yapabiliyor ya da Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan gibi bir meczup çıkıp, başörtülü bir kadına yönelik aşağılık bir yaklaşım sergileyebiliyor.


Alın bir örnek de İzmir'den... Bir süre önce İzmir'de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı, eski gazeteci Tuncay Özkan'la ilgili çok vahim bir iddia ortaya atıldı.
O iddiaya göre, Özkan önce yerel yönetimlerle ilgili şöyle bir tespit...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Askerler THK’nın iflasında başrolü oynamıştır’ 14 Eylül 2021 | 2.100 Okunma Rütbesi sökülen generaller ve FETÖ 12 Eylül 2021 | 730 Okunma İmamoğlu ‘o makam’dan vaz mı geçti? 11 Eylül 2021 | 315 Okunma ‘CIA Kürtleri’ mi değişti CHP mi? 10 Eylül 2021 | 603 Okunma Dua tartışmasına Yargıtay’dan bakmak 09 Eylül 2021 | 2.969 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar