CHP İstanbul’da ‘vicdan ve cüzdan’ muhasebesi

Zaman zaman Başkan Erdoğan'ın seslendirdiği, "İstanbul'u alan Türkiye'yi alır" sözü son günlerde CHP'lilerin de dilinden düşmüyor: "İstanbul kongresini alan kurultayı da alır." Gerçi İmamoğlu cesaret...

Zaman zaman Başkan Erdoğan'ın seslendirdiği, "İstanbul'u alan Türkiye'yi alır" sözü son günlerde CHP'lilerin de dilinden düşmüyor: "İstanbul kongresini alan kurultayı da alır."
Gerçi İmamoğlu cesaret edip aday olmadığı için genel tezin gerçekleşip gerçekleşmediğini göremedik; ama hâlâ bir kısım "değişimci" CHP'li İstanbul kongresine bu umutla bakıyor. Ancak tablo onlar için pek iç açıcı değil.
Karşılarında Ankara ve İzmir'i blok alan, Anadolu'daki illerde de önde olan Kemal Kılıçdaroğlu ekibi çok daha rahat olması gerekir; ama onlar da rahat değil. Rahat değil; çünkü kavga ve gerilimlerine alışkın olduğumuz CHP kongre ve kurultaylarına bu kez "para" ve "tehdit" gölgesi düştü. Bu yüzden İstanbul delegeleri çok ciddi bir "vicdan ve cüzdan" baskısı altında. Bu tablonun kongreyi nasıl etkileyeceğini kimse net biçimde öngöremiyor.
Para meselesine geleceğim; ama önce "tehdit"ten söz edelim.
CHP kulislerinde geçmişte...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Paralel’ CHP Merkezi 10 Aralık 2023 | 61 Okunma Başkan Erdoğan, Lula, Sanchez ve Attila İlhan 09 Aralık 2023 | 184 Okunma Sıra CHP-HEDEP pazarlığında 07 Aralık 2023 | 831 Okunma İyi Parti’nin hamlesi CHP’yi karıştırdı 05 Aralık 2023 | 1.536 Okunma Akşener siyaseti ve listelerin ‘dolarla’ satışı 03 Aralık 2023 | 395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar