CHP, 15 Temmuz direnişine neden sahip çıkmıyor?

2013 Mayıs'ından bu yana, Türkiye'nin başına gelmeyen kalmadı. Ayaklanma denemesinden darbelere, terör saldırılarından ekonomik kuşatmaya kadar her şey yaşandı. Ve her şey gözlerimizin önünde oldu. Dindar...

2013 Mayıs'ından bu yana, Türkiye'nin başına gelmeyen kalmadı. Ayaklanma denemesinden darbelere, terör saldırılarından ekonomik kuşatmaya kadar her şey yaşandı. Ve her şey gözlerimizin önünde oldu.
Dindar kılıklı bir cemaatten nasıl bir canavar çıktığına şahit olduk.
Silah bırakacağını, "düz ovada siyaset" yapacağını söyleyen PKK'nın çukur terörüyle nasıl kan döktüğünü, "Türkiyelileşeceğiz" diyen siyasi kolu HDP'nin, nasıl birdenbire "aslan" kesilip çözüm sürecini bitirdiğini ve "PKK sizi tükürüğüyle boğar" sarhoşluğuna kapıldığını gördük.
Burada kalsa iyiydi, daha vahim olan cumhuriyetin kurucu partisi CHP ve "dostları"nın tavrı. O partiler ve siyasi aktörler, Gezi ve 17-25 Aralık yargı darbesinden MİT TIR'ları operasyonuna kadar her saldırıya bir gerekçe buldu ve onlara karşı direnenleri itibarsızlaştıran bir siyaset izledi.
Bunu da en acımasızca yapan, 15 Temmuz'a "kontrollü darbe" diyen CHP Genel Başkanı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener’in ‘kimyası’ değişti 26 Eylül 2021 | 1.091 Okunma New York’ta Afrika dostu bir First Lady 25 Eylül 2021 | 171 Okunma Dünyanın MR’ı çekildi 23 Eylül 2021 | 181 Okunma Türkiye, New York’taki Devler Ligi’nde 21 Eylül 2021 | 256 Okunma Bir büyükelçi ve ‘Duvarların Efendisi’ 19 Eylül 2021 | 268 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar