AK Parti’deki enerjinin sırrı

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür'ün bugünkü (29.11.2022)''AK Parti’deki enerjinin sırrı'' başlıklı yazısı.

Binlerce sandık görevlisiyle bir stadyumda "coşkulu" buluşmanın siyasi tarihimizde örneği olduğunu sanmıyorum. Nihayet bunu da Başkan Erdoğan liderliğindeki AK Parti yaptı ve hâlâ Türkiye'nin "en devrimci ve ön açıcı" partisi olduğunu gösterdi.
Hem de 20 yılını iktidarda geçiren bir parti olarak...
NEF Galatasaray Stadyumu'na girişteki düzenliliği, örgüt tecrübesi ve disiplinle açıklamak mümkündü ama bu gerçek, tribünlerdeki coşku ve heyecanı açıklamaya yetmezdi. Tribünlerde futbol izleyicisini de aşan muhteşem bir coşku ve heyecan vardı.
Yaşlısı genci, kadını erkeği farklı etnik ve dini kimliğiyle İstanbul sosyolojisinin her rengi oradaydı.
Deyim yerindeyse AK Partililer tam bir özgüven patlaması yaşıyordu. Bu özgüveni en çarpıcı biçimde İstanbul AK Parti İl Başkanlığı'nın şu sloganı özetliyordu:
"Öyle bir kazanacağız ki hiç kimse kaybetmeyecek..."
Hiç kimsenin kaybetmeyeceği bir seçime hazırlanan AK Parti tabanını, son dönemde ilk kez bu kadar dinamik görüyorum. Bu sonuçta kuşkusuz Başkan Erdoğan'ın küresel...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Türkiye’yi nasıl karıştırmak istediğinizi biliyorum’ 04 Şubat 2023 | 1.558 Okunma Millet İttifakı’nın adayı ne zaman açıklanır? 03 Şubat 2023 | 3.371 Okunma Babacan neyi deşifre etti? 02 Şubat 2023 | 1.328 Okunma ‘Durduracağız, yıkacağız, kaldıracağız’ mutabakatı! 31 Ocak 2023 | 657 Okunma Akşener’in oyununu Yavaş mı bozdu? 29 Ocak 2023 | 2.115 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar