Bu referandum kaos getirir

Aslında İsrail açıkça ABD ise gizlice Barzani’ye destek vererek kaosa sürüklediler ve Barzani, ABD ve İsrail tarafından son kullanma tarihini doldurdu. Yakında çöpe atılacaktır. Bu iki şer gücün...

Aslında İsrail açıkça ABD ise gizlice Barzani’ye destek vererek kaosa sürüklediler ve Barzani, ABD ve İsrail tarafından son kullanma tarihini doldurdu. Yakında çöpe atılacaktır. Bu iki şer gücün şimdiki adayı Salih Müslim’dir.
1815’te alınan karar 1915’te neticelendi. Osmanlıyı böldüler ve sınırlarını cetvelle çizdiler. 2015’te ise biz yanlış yapmışız Osmanlıyı büyük parçalara ayırmışız diyerek Büyük Orta Doğu projesi aslında Büyük İsrail projesi gereği Suriye 4, Irak 3, Mısır 2, Sudan 2, Libya 3, Yemen 2, S. Arabistan'ı en az 5 parçaya bölmek için fırsat kolluyorlar. Endonezya’da Doğu Timor’u ayırdılar. Bangladeş’i Pakistan’dan ayırdılar. Yeniden bölmek istiyorlar. Afganistan’ı en az 3 parçaya ayırmak istiyorlar. Bu işleri de iktidarlara kendi uşaklarını getirerek yapıyorlar.
Kuzey Irak Barzani’nin aşiretinin veya Kürtlerin mülkü değildir. Bu topraklarda binlerce yıl Arap, Türkmen, Kürt ve diğerleri yaşadılar. Barzani ve taifesi Kuzey Irak’a sahip olacağını zannediyorsa yanılıyor. Karşısında Türkiye, Irak, İran ve Suriye var. Diğerlerinin karşı oluşları şüphelidir. Barzani’nin karşısında tam 40 misli nüfus vardır. Irak Bağdat hükûmetinin yapacağı en tesirli silah Irak parlamentosu acilen anayasa değişikliği ile Kürt Özerk Bölgesini kaldırmak olacaktır. Türkiye’nin hiçbir ülkenin toprağında gözü yoktur. Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunmaktadır.
Fransız Le Figaro gazetesinden Pierre Avril’e göre: “Türkiye S-400 anlaşması ile bağımsızlık yönünde bir adım attı. Erdoğan artık Batı’ya bağımlı bir lider değildir. Karar verirken, Washington, Londra, Brüksel, Berlin ne der diye sağa sola bakmıyor. S-400 füzesi siyasi füze oldu.”
ABD’li bir strateji uzmanına göre: “Orta Doğu’da bazı sınırlar değiştirilmeden barışın geleceğine inanıyoruz.”
Onlar için barış, bizim için savaştır. CIA’nın 22 yıllık ajanı Yahudi Michael Scheuer’in itirafı: "ABD ordusunun savaşma gücü yok. Şu an en büyük umudumuz Sünni ve Şiileri kanları kuruyuncaya kadar birbiriyle savaştırmak. Kuzey Irak’ın şirketleri ve ekonomik imkânları Barzani ve Talabani aşiretleri arasında paylaşılmıştır. Kürtler bu yolsuzluktan memnun değildir."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gelişen ekonomimiz... 20 Nisan 2018 | 133 Okunma Gelişen ekonomimiz... 24 Ocak 2018 | 245 Okunma Orta Doğu’da fitne kaynağı 21 Ocak 2018 | 2.493 Okunma Afrin operasyonu 19 Ocak 2018 | 4.291 Okunma Ekonomide son durum... 17 Ocak 2018 | 353 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar