Mertens artık sazı eline aldı!

Galatasaray'ın kısmetsiz ismi Mertens oldu. Napoli'de inanılmaz gollere imza atan, toplara mermi gibi vuran Belçikalı yıldız gol vuruşlarında isabeti yakalayamadı. Mertens çok çalışmasına, çok...

Galatasaray'ın kısmetsiz ismi Mertens oldu. Napoli'de inanılmaz gollere imza atan, toplara mermi gibi vuran Belçikalı yıldız gol vuruşlarında isabeti yakalayamadı. Mertens çok çalışmasına, çok koşmasına ve kazanma duygusuyla oynamasına rağmen gözü kapalı bulacağı golleri kötü vuruş nedeniyle atamadı. Mertens'in kalitesi maalesef gol vuruşlarıyla uyuşmadı. Oliveira da etkisiz vuruşlar konusunda Mertens'e ortak oldu.
Galatasaray ilk 45 dakikada ritimsiz ve temposuz bir oyun ortaya koydu. Kerem çok top kaybı yaptı. Dubois ile iyi bir ortaklık kuran Rashica vasat Galatasaray'ı hücuma taşıyan isimlerdi. Oliveira pas tercihlerinde ısrarla araya oynamak istediği için topları hep rakibe kaptırdı.
Kerem çıktı, Barış Alper girdi, Mertens sazı eline aldı ve Galatasaray oyun ile hücum üstünlüğünü eline geçirdi. İcardi, Nelsson, Mertens, Oliveira, Emin Bayram, Rashica, Mata ve Dubois; Viviano'yu geçemedi. İtalyan kaleci Viviano, Türkiye'de hiç bu kadar gol pozisyonu kurtarmamıştır. Viviano böyle oynasın İtalya Milli Takımı'na seçilir.
Okan Buruk'un listesinde olmayan ve son anda kadroya mecburi giren Emre...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muslera dönmezse kaleci şart 06 Şubat 2023 | 229 Okunma Koç istedi Büyükekşi kırmadı 03 Şubat 2023 | 603 Okunma Galatasaray’ın isyankârı Torreira! 02 Şubat 2023 | 295 Okunma Lale Orta için eylem zamanı 01 Şubat 2023 | 180 Okunma Enerji santrali Lucas Torreira 29 Ocak 2023 | 173 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar