Erken seçim neden olmaz?

Şimdi diyeceksiniz ki peki muhalefet neden erken seçim olacak diyor. Ee demese ayıp olur zaten. Muhalefet dediğin seçime gidip iktidar olmalı. Bunu biraz yarım ağızla da olsa diyorlar işte.

Bu yılın Haziran ayında bir erken seçim beklediğini söyleyen Meral Akşener ve “biz de öyle düşünüyoruz” diyen CHP’nin bu tahminlerinin olmayacağını sanırım kendileri de biliyor.

Ben yine de neden erken seçim olamaz fikrimi madde madde yazayım.

1. Pandemi ortamında, millet sağlık derdiyle uğraşırken kimse erken seçime gitmez, buna muhalefet de dahil.

2. Ekonomi böyle bozukken ve bir türlü rayına oturmamışken, dünyada ekonomi trendleri aşağı doğru seyri sefer halindeyken hiçbir iktidar seçime gitmez.

3. AK Parti hukuk, eğitim, ekonomi, demokratikleşme, hükümet sisteminde birçok sorun olduğunu biliyor. Bunun için de "reform paketleri açıklayacağım" diyor. Bu kadar sorunu varken neden seçime gitsin?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti'de değişim beklentisi 26 Şubat 2021 | 1.252 Okunma Devletin kurumsal dili değişiyor mu? 24 Şubat 2021 | 508 Okunma Terör-siyaset ilişkisi: Çözüm zor olanda gizli 23 Şubat 2021 | 618 Okunma Tanıştırayım: Halil Cibran, ruhun nezaketli eğitmeni 21 Şubat 2021 | 701 Okunma İki normalleşme arayışı 19 Şubat 2021 | 247 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar