Köpük üfleme sanatı

ERZURUM’da ‘Dadaş Mucit’ olarak da tanınan Ebubekir Taşbaşı, geçtiğimiz ağustos ayında oğlu A.K.’nın belden yukarısını TL, belden aşağısını dolarla kaplıyordu. Oğlunu...

ERZURUM’da ‘Dadaş Mucit’ olarak da tanınan Ebubekir Taşbaşı, geçtiğimiz ağustos ayında oğlu A.K.’nın belden yukarısını TL, belden aşağısını dolarla kaplıyordu.

Oğlunu kapladığı banknotlarla Erzurum sokaklarında 3-4 gün boyunca dolaştıracağını söyleyen Taşbaşı, çocukcağıza bunu niye yaptığını da şöyle duyuruyordu:

“Bunun nedeni 1-2 haftadır doların hızlı bir şekilde artması. Nereye gitsek dolar, her şeyimizi dolara bağlamışız. Oğlum üzerindeki paralarla 3-4 gün boyunca dolaşacak. Türk Lirası’nı üste koyup doları alt tarafa koymamızın amacı ise bizim paramızın daha üstün olduğunu göstermek...”

Doların 7 TL’ye karşılık geldiği günlerdi, protestolar çeşit çeşitti...

Müşterisinin kafasına dolar bağlayıp sonra şekil vererek kesen berber...

Dolara sümküren kıymetli muhtarımız...

Janta fotokopi dolar bağlayıp sürüm sürüm süründüren şoför abimiz...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir yolcunun teşekkürüdür 09 Nisan 2019 | 128 Okunma Nefes nefese bir yarış 07 Nisan 2019 | 77 Okunma Bir kazananın portresi 04 Nisan 2019 | 208 Okunma Yerel, genel, özel 02 Nisan 2019 | 83 Okunma Daha çok Jacinda lütfen 26 Mart 2019 | 2.273 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar